Radionice na kojima sam bila

Radionice su savršene za upoznavanje s novom plesnom tehnikom, plesnim stilom ili načinom rada neke plesačice i učiteljice.
Također mogu biti dobar način usavršavanju u nekom užem području – shimmy tehnike, rad  trbuhom, osvještavanje tijela, razumijevanje glazbe, koreografije …

Ovo su radionice na kojima sam bila. (do sada)
Ivana

2017

24./25.03 - Brigitte Ferchichi - Pokreni svoje tijelo uz pomoć FM, Čeljusni zglob, Zdjelična dijafragma
05.03. - Maria Aya  - Pre Golden Era (Slo)
04.03. - Daniela Totova - Shaabi (Slo)
03.-05.03. - Nesma - Master Class, Baladi, Al Andalus (Slo)

2016

09.10. - Brigitte Ferchichi - Relax your sholders-Liberate your neck
21.-24.04. - Maria Aya - Intensive + Greek Chiftetelli (Slo)
05./06.03 - Brigitte Ferchichi - Relax your sholders-Liberate your neck, Movement with imaginery for flexible spine (Slo)
04.-06.03. - Shereen - Master Class, Golden Era, Technique and combinations (Slo)

2015

23-25.10 - Khaled Mahmoud - Intensive Oriental Course  
14./15.04. - Amel Tafsout - Guedra & Sufi healing (A)
07./08.03 - Brigitte Ferchichi - Conditioning for dancers, Happy feet (Slo)
06.-08.03. - Maria Aya - Shaabi, Beledi (Slo)

2014

19/20.07.- Helene Eriksen - Plesovi otomanskog dvora
11-14.07.- Maria Aya - Intensive training (Gr)
07./08.06. - Amel Tafsout - Berber shimmies & Sufi healing (A)
19./20.04 - Sheerin - Tradiocionalan, i moderan baladi, Mawashshat, Klasični Raqs Sharki (Slo)

2013

08.12.- Randa Kamel - Classical Egyptian a la Randa (Slo)
07.12.- Randa Kamel - Modern Egyptian a la Randa (Slo)
07.12. - Mahmoud Alkhatib - Dabke (Slo)
26.10. - Anna Borisova - Shaabi Choreography
26.10. - Aida Bogomolova - Classical Oriental Choreography
28./29.9. - Joana Saahirah - Bint it Balad & Saidi i Tahtib (Slo)
25.07. - Dalyla Rami - Berberski plesovi (Slo)
15.06. - Susan Franković - Music Lab
26.05. - Marya Aya - Oum Kalthoum, Shaabi kroz vrijeme (Slo)

2012

6./7.10.2012 - Yasmina Ramzy - Folclore & beyond, Choreography to Oum Kalthoun, Technique & beyond, Oriental coreography
20.4. - Camilla Lombardi - Bambouti
1./2.04 - Kitten on the Keys, Dirty Martini, Mimi Le Meaux, Julie Atlas Muz, Catherine D\'Lish - Burlesque
17./18.3. - Claudia Heinle - Egipat: Ritam, pokret, improvizacija (Slo)
25./26.2. - Brigitte Ferchichi - Shaabi (Slo)

2011

28.10. - Georgia Dias - Alexander tehnika, Razvijte dobar glas
02.10. - Maja Drobac - suvremeni ples, florwork
11.09. - Rachel Brice - Fundamentals; Adding complexity at any level: phrases, drills and combinations (Slo)
27.-29.05. - Sadie O'Sapphic - Burleska
14./15.05. - Saida Desilet - Božica žada
25./26.02. - Michelle Joyce - Creative combinations, Drills, American/Egyptian pop cabaret bellydance
22./23.01. - Brigitte Ferchici - Baladi i Shaabi (Slo)

2010

04.12. - Brigitte Ferchichi - Franklin metoda: vesela stopala i sretna pluća
12.11. - Astryd Farah de Michele - Cairo Groove
6./7.11. - Astryd Farah de Michele - Fundamentals of Egyptian Dance Technique, Musical Analysis and Interpretation in Egyptian Dance, Intermediate/Advanced Egyptian Technique, Classic Egyptian Choreography  (Slo)
23./24.10. - Lady Cheek - Burleska
16./17.10. - Claudia Heinle - Egipat: ples i rituali iz davnih vremena 
18./19.09. - Domagoj Orlić - Joga Srca: Iscjeljujuća snaga daha i pokreta
24./25.07. - Lady Cheek - Burleska
17./18.07. - Mark Whitwell - Yoga of Heart
26./27.6. - Amel Tafsout - Sufi workshop (A)
22.05. - Bahara - TRANSDANCE: okret, dah, pokret i mir
18.04. - Nataša Kočar - Bollywood
28.3. - Valentina Lacmanović - MASTER CLASS za instruktorice orijentalnog plesa
12.-21.2. - plesno studijsko putovanje u Kairo s Astryd Farah de Michele (radionice s Astryd i Random Kamel)
29./30.01. - Penelope Ann Best - Plesna terapija
21./23.01. - Malcom Manning - Škola tijela-Kretnje ribe

2009

05.12. - Nataša Kočar - Bollywood
28.11. - Laura Herts - Kroz tijelo do klaunskog uma
07./08.11. - Leila Haddad - Raks Sharky, Balady s melayom (Slo)
24.10. - Nataša Kočar - Bollywood
17./18.10. - Marie Al Fajr - Zemlja-Zrak, prema izvorima egipatskog plesa  (Slo)
19./20.09. - Astryd Farah de Michele -  Egyptian Dance - Modern, Balady, Shaabi Technique; Modern Oriental Choreography; MASTERCLASS featuring Egyptian Dance Technique & Choreography, &
Bellydance Workout Fitness class (Slo)
17.09. - Astryd Farah de Michele - Shimmy, 'layering' i kombinacije
31.07. - Rachel Brice - Combinations for Improvisation and Choreography (Slo)
30./31.5. - Elizabeth Strong - Turski romski ples; Ples na podu
09./10.05. - Valentina Lacmanović - Baladi, Kreativnost kroz vrtnju
28.03. - Pascal Goubert - Saidi (Slo)
28.02. - Astryd Farah de Michele -  Hot Off the Press! The Best from Cairo; Shimmies & Layers in the Egyptian Style - "Get Your Shimmy On" (Slo)

2008

01.12. - Helene Eriksen - Armenski ples
08./09.11. - Manca Pavli - Suhaila Salimpour plesna tehnika
27./28.09. - Helene Eriksen - plesovi roma (turski roman i makedonski čoček)
19.-21.09. - Tamallyn Dallal - priprema za ples (disanje, opustanje, koncentracija i shimmy); klasični i moderni Baladi; osjećaji i geste u plesu; fantasy vs fusion (Trst)
07./08.06. – Michelle Joyce – drum solo, veo
01.06. – Sonia (BDSS) – Classic Egyptian Belly Dance
12./13.04. - Helene Eriksen - plesovi orijenta (pregled plesova centralne Azije, Bliskog Istoka, Balkana i Sj. Afrike)
09.03. - Elizabeth Strong – folkloric fusion (Slo)
07.03. - Elizabeth Strong – turkish roman fusion

2007

01./02.12 - Helene Eriksen – tuniški ples s vrčem (Slo)
28./29.11. - Helene Eriksen – Rajastan, klasični perzijski
28./29.10. - Brigitte Ferchici – Baladi, franklin metoda
06./07.10. – Vesna Jevšenak – ruke, okreti, ritmovi i drum solo
14.-16.09. - Hasan Khalili – faraonski, zaar (Slo)
18.-24.06 – Hassan Afifi, Aladin El Kholy, Gamal Seif, Khaled Seif - Tanz Woche (Beč)
09./10.06. – Manca Pavli – Tribal Fusion
14./15.04. – Brigitte Ferchici – Sha'abi, franklin metoda
31.03/01.04. – Vesna Jevšenak – Flamenco orijental
03.03. – Manca Pavli – Tribal fusion belly dance
03.02. – Eva Stramšek Midžić - Sharqi

2006

04./05.12. – Helene Eriksen – Dabke, Baladi
01./02.12. – Helene Eriksen – Turkish roman (Slo)
21./22.10. – Vesna Jevšenak – Bollywood
13.-15.10. – Hasan Khalil – Fellahi, klasični orijentalni s velom, klasični orijentalni (Slo)
23.09. – Eva Stramšek Midžić – Sha'abi
21./22.07. – Helene Eriksen – Khalegi (MSF)
08./09.04. – Maggie Caffrie – nubijski ples, baladi, saidi (Slo)
01-04. – Vesna Jevšenak – tečaj za plesačice (30 sati) (Slo)

2005

12 – Helene Eriksen – privatni sati – Ouled Nail i Turkish Roman
10./11.12- Helene Eriksen – Ghawazee
03./04.12. – Helene Eriksen – Khalegi (Slo)
12.11. – Bahara – Drum Solo (Slo)
17./18.09. - Alexandra Cegledi
07 – Helene Eriksen – privatni sati – Ouled Nail i Turkish Roman
22./23.07. – Helene Eriksen - Sheikhat
09./10.07. - Alexandra Cegledi
14./15.05. – Alexandra Cegledi
04 – Helene Eriksen – muzičko plesno studijsko putovanje – Istanbul (10 dana)
26./27.02. – Helene Eriksen – plesovi Afganistana
12.02. – Mojca Malek – buđenje ženstvenosti – otvaranje srca
16.01. – Mojca Malek – buđenje ženstvenosti – otvaranje srca

2004

04.11. - - plesovi Gane
09./10.10 – Helene Eriksen – Ouled Nail
02.04.  – Maggie Caffrie – saidi, činelice (Slo)

2003

12.12. – Mojca Malek – buđenje instinktivne žene
10 – Susan Frankovic – uvod u ATS (jednomjesečni tečaj)
26.09. – Mojca Malek – buđenje instinktivne žene
18./19.07. –Helene Eriksen – Ghawazee, Saidi (MSF)
16.02. – Mojca Melek – Ekstaza plesa ženske duše